Вінниця – це місто, відоме своїми численними пам’ятками. Для любителів мистецтва та історії на центральній вулиці міста (Соборна, 21) розташований Вінницький художній музей. Він є великим двоповерховим приміщенням, в якому знаходяться всілякі колекції картин, статуй і предметів давнини.
Свою історію Вінницький художній музей розпочав із 1919 року. Першими колекціями стали предмети побуту із старовинних садиб почесних людей (поміщиків). Поступово співробітники музею зібрали практично всі твори живопису, датовані 18-20 століттями. Все це є величезною історичною та культурною цінністю, тому в музеї завжди багато відвідувачів. Тут проводять екскурсії для школярів, студентів та для приїжджих.
Колекції музею
Усього експонатів понад 7000, отже, для їхнього огляду знадобиться як мінімум один день. Багато любителів історії вважають за краще приходити сюди на регулярній основі, щоб приділити увагу улюбленим витворам мистецтва, сфотографувати їх, дізнатися про щось нове.
Що можна подивитися у художньому музеї Вінниці
- Полотна майстрів Східної та Західної Європи : Бертьє, Шустера, Майя, Рослина, Ромбоутса, Кюгельгена, Фроммеля, Воувермана та інших. Це справді унікальна можливість поринути у минулу епоху, відчути її через картини.
- Декоративно-прикладне мистецтво (народна творчість) : старовинні меблі та скульптура, а також вироби з порцеляни, датовані 10-м століттям.
- Предмети побуту минулих століть : старовинні монети та книги, що залишилися ще з тих років.
Салон мистецтв художнього музею Вінниці
Окремо слід сказати про Салон мистецтв художнього музею Вінниці. Тут часто можна зустріти любителів історії, які розглядають портрети монархів середньовічної Франції у мініатюрі. Автора цих творів, на жаль, встановити не вдалося, проте кожне зображення виконане максимально якісно. Вони відбивають непросто зовнішність королев і королів, а й чітко передають їх характери. Наприклад, портрет Генріха Валуа написаний олійними фарбами, а це досить тонка робота. Особливо з урахуванням того, що він виконаний на платівці зі слонової кістки. Існує версія, що портрет потрапив у музей із палацу Потоцьких.
Скульптурні твори
Щодо скульптурних творів, то співробітники музею особливо виділяють бюст Діви Марії, виконаний з мармуру. Це справді шедевр, який не просто є культурною спадщиною, а ще й має високе релігійне значення. Богородицю зображено з одного боку у чисто християнському аспекті, тобто Матір’ю Бога. А з іншого боку тут переважає щось земне: добре, чуйне, м’яке, що розуміє.
Безперечно, поціновувачі високого мистецтва не залишаться байдужими до експонатів Вінницького художнього музею. Щоб прийти сюди на екскурсію, необхідно заздалегідь записатися на певний час. Зазвичай у вихідні тут багато відвідувачів, тому бажано вибрати будній день.