22.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

«ВМТГ – лідер зеленої трансформації»: Вінниця досліджує ринок праці щодо наявності «зелених» робочих місць

За результатами дослідження, проведеного Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», у Вінниці налічується 24 тисячі «зелених» робочих місць, що співмірно з показниками європейських регіонів.

«Зелені робочі місця»  – це гідні робочі місця, які є корисними для навколишнього середовища та сприяють боротьбі зі зміною клімату.

Під час робочої зустрічі заступник міського голови Сергій Матусяк розпочав презентацію, розповівши про досягнення Вінниці у рамках Зеленого курсу, задекларованого на початку 2022 року. Він наголосив на важливості боротьби зі зміною клімату та підкреслив, що громади є невіддільною рушійною силою у цьому напрямі.

«Боротьба зі зміною клімату є глобальним викликом, який вимагає як широкої міжнародної співпраці, так узгодженої роботи на державному, регіональному і місцевому рівнях. І громади є невід’ємною рушійною силою у цьому напрямі», – переконаний Матусяк.

Директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська детально розповіла про розвиток енергоефективності у різних галузях соціально-економічного життя міста: міська мобільність, просторовий розвиток, сфера комунально-житлового господарства, просвітницька діяльність, економіка. Вона підкреслила, що комплексний підхід та активна взаємодія міської влади з громадськістю, бізнесом та міжнародними партнерами дозволяє реалізовувати якісні проєкти, корисні для громади.

Голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Наталя Андрусевич розповіла про результати дослідження, підкресливши, що «зелені» робочі місця створюються в зеленому секторі економіки, зокрема у відновлюваній енергетиці. «Зеленими» також називаються робочі місця спеціалістів, які виконують завдання, пов’язані з охороною довкілля незалежно від виду діяльності підприємства чи установи. 

«В межах дослідження фахівці оцінили не лише кількість «зелених» робочих місць, а й провели анкетування комунальних підприємств, бізнесу та освітніх установ для глибшого розуміння ситуації на ринку праці у нашій громаді. У результаті нашої роботи ми налічили у ВМТГ 24 тисячі «зелених» робочих місць, що складає 15,4% усіх робочих місць у громаді. Це гарний показник у порівнянні з європейськими регіонами, де цей показник варіюється від 13 до 23%», – зазначила Наталя Андрусевич.

Половину таких робочих місць виявили у державному секторі, а поза державним сектором активно розвивають цей напрям галузі енергетики, оптової та роздрібної торгівлі, а також харчової промисловості.

Директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Томас Біррінгер, присутній на заході, наголосив на важливості співпраці з Вінницею та поділився позитивними враженнями від міста, підкресливши його стратегічне бачення щодо розвитку громади.

«Ми почали тут працювати досить швидко після проголошення незалежності України. У Вінниці я вперше, і отримав чимало позитивних вражень від вашого міста. Помітно, що у вас є стратегічне бачення щодо розвитку громади», – сказав Томас Біррінгер.

 

Джерело