23.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Ймовірне джерело інфікування гепатитом А у Вінниці «знайшли» на ринку – Кузін

У МОЗ озвучили попередні висновки розслідування причин спалаху гепатиту А у Вінниці. На думку фахівців, ймовірне джерело інфікування було на місцевому ринку. Однак, про який саме ринок йде мова, не уточнюється.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю UNN зазначив, що понад 70% пацієнтів з гепатитом А у Вінниці купували продукти харчування на місцевому ринку. Було протестовано працівників базару та епідемічно небезпечних підприємств та знайдено імовірне джерело захворювань.

«Ми звернули увагу на те, що понад 70% захворілих, вони купували продукти харчування на місцевому ринку і тому перейшли на тестування вже працівників ринку або тих підприємств, які є епідемічно небезпечними. Було протестовано щонайменше 3800 осіб, це ті, які працюють на таких виробництвах, для того, щоб потенційно знайти саме джерело інфікування. У нас є 9 позитивних знахідок і це доволі велика кількість. Це означає, що людина переносила вірус на гепатит, скажімо так, у стертій формі. Інколи ця людина навіть не зверталася до лікаря або за наданням медичної допомоги, але працювала в епідемічно небезпечній сфері, тобто продавала продукти харчування», – заявив Кузін. 

За його словами, для стримування спалаху приймаються комплексні заходи, включаючи знезараження води і постконтактні щеплення.

Зауважимо, нині у місті фіксуються поодинокі випадки захворювання. На стаціонарному лікуванні перебуває менше 30 пацієнтів.