Національний технічний університет Вінниці (Хмельницьке шосе, 95) – це один із найпопулярніших вищих навчальних закладів міста. Тут готують фахівців-технологів, причому в різних напрямках. Якщо потенційний абітурієнт має схильність до точних наук, то він прийшов саме за адресою.
ВНЗ було відкрито в 1960 році, і згодом досяг великих успіхів і визнання. Зокрема, ВНТУ входить до Асоціації університетів Європи, що є суттєвим показником. Не дивно, що багато хто хоче навчатися саме тут: здобувати глибокі знання і надалі вдало працевлаштуватися. До речі, випускникам ВНТУ допомагають із цим питанням: за результатами проходження практики особливо старанних майбутніх фахівців готові прийняти на постійну роботу.
Факултети

Вінницький Національний технічний університет пропонує для навчання такі факультети:
- Менеджменту та інформаційної безпеки. Тут навчаються майбутні айтішники (програмісти і не тільки).
- Електроенергетики та електромеханіки. Дуже затребувані на сьогоднішній день спеціальності, які дозволять людині добре заробляти і мати можливість працевлаштуватися.
- Комп’ютерних систем та автоматики. Це теж майбутні айтішники, тільки з поглибленим вивченням різних програм (зокрема, їх написання).
- Інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Можна сказати, що це універсальний факультет, після закінчення якого випускник зможе працювати практично у будь-якій сфері.
- Інформаційних комунікацій, наносистем та радіоелектроніки. Це дуже специфічний напрямок. Навчатися тут дуже складно, тому ця спеціальність вважається вузькою. Натомість усіх випускників одразу працевлаштовують у закриті державні установи.
- Будівництва, газопостачання та теплоенергетики. Тут навчають справжніх практиків, які зможуть працювати в керуючих компаніях, а також надавати додаткові послуги у приватних та багатоквартирних будинках.
- Машинобудування та транспорту. Теж затребувана спеціальність: такі люди точно не залишаться без роботи.
Окремо у ВНТУ є екологічний інститут.
Прохідний бал та вартість навчання у Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ)

Вінницький національний технічний університет (ВНТУ) – один із провідних технічних університетів України, який пропонує широкий спектр освітніх програм для бакалаврів, магістрів та аспірантів.
Прохідний бал:
- Варіативність: Прохідний бал у ВНТУ залежить від багатьох факторів:
- Спеціальність: Прохідний бал на технічні спеціальності (наприклад, “Комп’ютерні науки”, “Інженерія програмного забезпечення”) традиційно вищий, ніж на гуманітарні (“Соціальна робота”, “Психологія”).
- Форма навчання: Прохідний бал на денну форму навчання вищий, ніж заочну.
- Рік надходження: Прохідний бал може змінюватися рік у рік залежно від кількості абітурієнтів, бюджетних місць та середнього балу по країні.
- Приклади:
- У 2023 році:
- Денна форма:
- «Комп’ютерні науки» – 170
- «Соціальна робота» – 145
- Заочна форма:
- «Комп’ютерні науки» – 125
- «Соціальна робота» – 110
- Денна форма:
- У 2023 році:
- Додаткові фактори:
- Сертифікати ЗНО (зокрема додаткові предмети)
- Участь в олімпіадах
- Результати співбесіди (для деяких спеціальностей)
Вартість навчання:
- Диференціація: Вартість навчання за контрактною формою навчання залежить від:
- Спеціальності:
- Технічні спеціальності (наприклад, «Інженерія», «Авіація та космонавтика») дорожчі, ніж гуманітарні («Філологія», «Історія»).
- Вартість може змінюватись в залежності від рівня підготовки (бакалавр, магістр) та спеціалізації.
- Форми навчання:
- Денна форма навчання дорожча за заочна.
- Спеціальності:
- Приклади:
- У 2023 році:
- Денна форма:
- “Комп’ютерні науки” – 38 000 грн/рік
- «Соціальна робота» – 22 000 грн/рік
- Заочна форма:
- «Комп’ютерні науки» – 25 000 грн/рік
- «Соціальна робота» – 15 000 грн/рік
- Денна форма:
- У 2023 році:
Навчання
Навчання будується так: спочатку студенти проходять чотирирічний курс та отримують дипломи бакалаврів. І лише ті, які продемонстрували зацікавленість до написання наукових праць та здатності до цього, мають можливість бути зарахованими до магістратури. До речі, магістерську програму можна вибрати не лише за основною спеціальністю, а й за суміжною.
На всіх факультетах студенти вивчають англійську мову за спеціальною програмою – на рівні техперекладача. Тобто, крім основної спеціальності, вони можуть займатися абсолютно будь-якою діяльністю за кордоном. Знання мови це дозволяє.
У позанавчальний час учні мають можливість зустрічатися з відомими людьми: письменниками, артистами, релігійними та політичними діячами. Для цього керівництво університету організовує «Годинник зустрічей». Тобто студенти не просто навчаються за фахом, вони ще й розширюють кругозір загалом.