24.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

Оновлять території колишнього дитячого санаторію Коцюбинського


  • Презентували результати фінальних резиденцій розвитку Території SUN на Старому місті. Обрали три варіанти, за які голосуватимуть вінничани.

У Вінниці відбулося розширене засідання робочої групи з ревіталізації колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського. На засіданні презентували результати трьох резиденцій, які протягом весни 2024 року провели експерти в рамках грантового проєкту ГО «Мистецьке об’єднання Плай» «Platform of Action: розвиток Території SUN».

1
1
1
1
1
1

Перша резиденція була присвячена варіантам наповнення простору колишнього санаторію. Експерти рекомендували зберегти та відновити природні екосистеми на території, а також створити нові зони для відпочинку та дозвілля, наприклад, дитячий майданчик з природних матеріалів.

Друга резиденція фокусувалася на темах екології та ландшафту. Експерти наголосили, що Територія SUN може стати місцем демонстрації прогресивних природоорієнтованих рішень, таких як сучасний менеджмент зелених територій та поводження з рослинними відходами.

Третя резиденція була присвячена урбаністичним рішенням та інфраструктурі Території SUN. Експерти запропонували кілька варіантів просторових рішень та рекомендували створити кільцеві маршрути для прогулянок по парку.

«Вздовж та впоперек. Можемо з впевненістю заявити, за ці три резиденції ми дослідили всю SUN територію. Побували у таких її закутках, з якими раніше не взаємодіяли, — пишуть на сторінці проєкту. — Цього разу ми зосередилися, відповідно теми резиденції, на інфраструктурі простору. Інвентаризували 23 будівлі. Оцінювали їхній стан, можливий функціонал. Розконсервували, завмерлий там, час: суміш радянського та двотисячних. Віднайшли безліч артефактів. Кілька разів потрапили під зливу».

1
1
1
1
1
1
1
1

На початку осені 2024 року концепція розвитку Території SUN буде винесена на громадське обговорення.

Детальніше про результати резиденцій та плани розвитку Території SUN можна дізнатися за посиланням: https://www.facebook.com/sunterytoria/

Дитячий санаторій, нагадаємо, вже давно перестав функціонувати. У 2019 році мистецьке об’єднання «Плай» шукали локацію для власного фестивального проєкту. За словами керівниці проекту, після цього стартового фестивалю тут провели ще низку різних заходів і, звісно, побачили потенціал території, що з нею можна працювати. Але для цього потрібне дослідження, створення концепцій, бізнес-план. Тому розпочалася робота, пошук фінансування, але потім була пандемія, а у 2022 році почалась повномасштабна війна. У 2024 році робота відновилася.

  • Що буде на території колишнього дитячого санаторію Коцюбинського — ваші пропозиції?

 Джерело