24.07.2024

Файне місто Вінниця

Сайт міста Вінниця. Новини, події, огляди

«У нас навіть стеля обвалилася»: через зливу вінничанці затопило помешкання


Ірина Прокопчук

  • Останні кілька років у квартирі вінничанки протікала стеля в одній із кімнаті, але внаслідок червневих злив підтопило чи не всю оселю. Як виглядає постраждала квартира? Та що обіцяють в ЖЕО, яка обслуговує будинок?

— Ми живемо на п’ятому поверсі. Над нами лише дах, який протікає, — розповідає вінничанка Ірина Прокопчук. Вона говорить, що негаразди з підтопленням почалися кілька років тому, коли зі стелі у кімнаті, де спить її літня мати, почала накрапати вода.

— Мама лежить, а на неї посеред квартири йде дощ. Це ж не нормально, правда? — риторично запитує жінка. 

Перш за все вона звернулася до ЖЕО (житлово-експлуатаційна організація), що обслуговує її будинок. За словами Ірини, скарги там проігнорували. Аналогічна комунікація між ними продовжувалася часу від часу і до розв’язання проблеми не призвела: під час дощів й надалі крапало.

За деякий час почало вже протікати у передпокої. Через це розбух плінтус та вхідні двері. Апогей стався під час червневих злив, після яких затопило чи не всі кімнати помешкання, а в передпокої навіть частково обвалилася стеля. 

— Ми прокидаємося зранку й чуємо якесь шарудіння у передпокої. Думаємо, невже миші? Виходимо. Розуміємо, що звук йде згори шафи. Стаємо на стілець, дивимося, а там шмат стелі розмок і впав, — обурюється жінка. — Починаю заглядати в інші кімнати, а там також біда: у ванній та кухні мокрі плями на стелі, в коридорі взагалі все тече, підлога мокра. Я вийшла у під’їзд, а там лампочка миготить. Поряд лічильники світла, проводка і всюди вода. Якщо пожежа, то ж згоримо всі.  


Опала шпаклівка на стелі

Вінничанка каже, що зверталася всюди: на гарячу лінію 1560, де їй пообіцяли направити бригаду фахівців; у поліцію, які приїхавши, прийняли від неї заяву на ЖЕО про недбале виконання обов’язків, через що її квартиру затопило; у ДСНС, де повідомили, що не можуть нічим зарадити, адже пожежі немає.

— Рятувальники сказали мені, що оці підтоплення біля лічильників — це бомба уповільненої дії. Якщо воно замкне, то наслідки матимемо трагічні, — розповідає Ірина Прокопчук. — Далі прийшов чоловік від ЖЕО, назвався інженером. Подивився і пішов. Ані протокола ніякого не склав, ані відповіді на питання не дав про те, що вони збираються з цим робити. 


На підтвердження своїх слів жінка показує журналісту відео. На ньому чоловік приходить до її квартири, представляється працівником ЖЕО. Ірина запрошує його всередину подивитися наслідки протікання. Чоловік дивиться на опалу шпаклівку зі стелі, після чого виходить з помешкання. 

— Вчора ми обстежили дах і взяли це питання в роботу. Роботи будуть виконуватися, — вже на сходовому майданчику говорить працівник ЖЕО. Жінка запитує, що їй робити до того часу, але відповіді не отримує. Чоловік йде. 

Ми знайшли цього інспектора ЖЕО й зателефонували. Олександр Гончаренко свій візит до помешкання Ірини підтвердив. Говорить, що будинок великий, а проблем у ньому чимало. До того ж не всі власники квартир справно сплачують за надані послуги. Відповідно — й грошей на усунення всіх негараздів не вистачає. 

— Ще пів року тому ми говорили мешканцям цього будинку, що грошей на ремонт даху немає. Але вони можуть відремонтувати його власним коштом. Деякі так і зробили. Однак у вказаній вами квартирі від пропозиції відмовилися, — пояснює Олександр Гончаренко. — Ви маєте розуміти, що ми компанія, яка надає послуги, а не утримує будинок. Тому роботи будуть виконуватися при надходженні коштів. 

— За цією логікою виходить, що цю квартиру буде затоплювати, поки не надійдуть кошти? — запитує журналіст.

— У будинку спочатку були заплановані одні роботи, але через ці підтоплення змінився пріоритет. Тепер ремонтуватимемо дах над квартирою цієї жінки. На це підуть гроші з платежів усіх мешканців будинку. 

Розпочати виконувати роботи в ЖЕО обіцяють, як тільки просохне покрівля. На наше уточнення, чи означає це, що це відбудеться найближчим часом, нам відповіли: можливо, навіть за кілька днів. 

— Потрібні сприятливі погодні умови, й тоді ми приїдемо перекладати ці 20 квадратних метрів даху. Ми демонтуємо пошкоджену покрівлю й замінимо її на нову. Ці роботи мають статус екстрених, — запевняє представник ЖЕО Олександр Гончаренко.

 Джерело